Nooteboom wprowadza nową, rozciąganą i lekką naczepę semi-niskopodwoziową z zagłębieniami pod koła

Od teraz, dzięki głębokim muldom na koła, również większe typy ładowarek kołowych i wozideł przegubowych do 39 ton masy własnej mogą być transportowane naczepą z serii OSDS, gdzie wcześniej było to możliwe tylko z pojazdem z serii EURO z pokładem zagłębionym.

Nooteboom rozszerzył swój program SMART o nowy model: rozciąganą i lekką naczepę semi-niskopodwoziową OSDS-48-03V(EBW) z zagłębieniami pod koła. Ta 3-osiowa naczepa semi-niskopodwoziowa z osią samoskrętną ma ładowność nie mniej niż 39 ton przy 80 km/h. Dzięki zastosowaniu nowej koncepcji, otrzymano stopniowo rozciąganą podłogą ładunkową do 4750 mm i uzyskano bardzo niski ciężar własny wersji bazowej, wynoszący zaledwie 8.700 kg. Od teraz, dzięki głębokim muldom na koła, również większe typy ładowarek kołowych i wozideł przegubowych do 39 ton masy własnej mogą być transportowane naczepą z serii OSDS, gdzie wcześniej było to możliwe tylko z pojazdem z serii EURO z pokładem zagłębionym. Ponadto, OSDS-48-03V(EBW) jest w dalszym ciągu wielofunkcyjny i może służyć do transportu ładunków podzielnych, kontenerów i gąsienicowych maszyn budowlanych. Krótki rozstaw osi między 1. a 2. osią wynoszący zaledwie 2260 mm przyczynia się do optymalnej zwrotności. A ponieważ ta naczepa semi-niskopodwoziowa jest produkowana w naszej serii SMART, jej cena zakupu jest nawet o 50% niższa niż w przypadku pojazdu z pokładem zagłębionym.

OSDS-48-03V(EBW) with CAT 972 Wheel loader
OSDS-48-03V(EBW) with CAT 972 Wheel loader

Pełna specyfikacja

Naczepa semi-niskopodwoziowa OSDS-48-03V(EBW) jest wyjątkowo mocna i ma doskonałą sztywność ramy, która standardowo posiada długotrwałą konserwację, ponieważ jest w pełni ocynkowana na gorąco. Zwiększa to żywotność naczepy i przyczynia się do jej wyższej wartości rezydualnej. O wysokiej jakości świadczy także zastosowanie wyłącznie najwyższej jakości komponentów klasy A, takich jak np. ​ nogi podporowe Jost, osie SAF, oświetlenie Hella, opony Goodyear i układ hamulcowy Wabco. Naczepa jest wyposażona w kompletne elementy standardowe, w tym wysuwane konsole poszerzające pokład ładunkowy i może być dalej zoptymalizowana zgodnie z wymaganiami klienta za pomocą dostępnych opcji. Obejmują one m.in. oś podnoszoną, zdejmowane stoły pokładowe, skrzynię narzędziową na łabędziej szyi, uchwyty promowe, rampy aluminiowe lub hydrauliczne o różnych długościach oraz kosze i skrzynki narzędziowe pod podłogą ładunkową.

Drawing Nooteboom OSDS-48--03V(EBW) with dimensions
Drawing Nooteboom OSDS-48--03V(EBW) with dimensions

Asymetryczne muldy pod koła

Asymetryczny kształt zagłębień pod koła ułatwia np. załadunek ładowarek kołowych. Specjalny kąt nachylenia wynoszący zaledwie 35 stopni wraz z głębokością muldy aż 400 mm ułatwia wyjazd załadowanego sprzętu. Ponadto, te łatwo dostępne zagłębienia są wyposażone w naspawane stalowe żebra poprzeczne, które zapewniają maksymalną przyczepność podczas wjeżdżania i wyjeżdżania. Umiejscowienie muld zapewnia również optymalny rozkład ciężaru między łabędzią szyją a wózkiem osiowym. Wymiary zagłębień są odpowiednie dla wszystkich popularnych marek i typów ładowarek kołowych z różnymi średnicami kół, rozstawami osi i masami. Są to na przykład CAT 980K, Doosan DL500, Liebherr L586, Volvo L220G, Hitachi ZW370 lub Komatsu A500-6. To tylko kilka przykładów dużych i ciężkich ładowarek kołowych, które można transportować za pomocą modelu OSDS-48-03V(EBW).

 

Zmienne zagłębienie przednie

Wnęka na przednie koła przewożonego sprzętu powstaje poprzez rozciągnięcie podłogi ładunkowej. Dzięki opcjonalnemu przesuwanemu stołowi pokładowemu ze ściętymi krańcami, wymaganą przestrzeń ładunkową można dostosować do rozmiaru opon i rozstawu osi ładowarki kołowej lub wywrotki.

Łatwy załadunek i rozładunek

Długie tylne ścięcie 1150 mm z dużym prześwitem sprawia, że załadunek i rozładunek maszyn jest niezwykle łatwy. Aby zapewnić maksymalną przyczepność, pokład ładunkowy jest we wszystkich możliwych miejscach wyposażony w podłogę z twardego drewna. Do załadunku i rozładunku maszyn budowlanych klient ma do wyboru szeroki wybór ramp, od aluminiowych o długości 2,4 m do automatycznie składanych hydraulicznych o długości 3, 4 lub 5 m. W przypadku bardzo szerokich maszyn, rampy hydrauliczne i standardowe wysuwane konsole do poszerzeń można wysunąć na boki do ponad 3 metrów. W przypadku ramp aluminiowych je również można zaczepić na szerokości powyżej 3 metrów. Mniejsze maszyny mogą również wjechać na łabędzią szyję za pomocą specjalnych ramp zahaczanych na tylną ścianę balkonu.

 

Wielofunkcyjność

Najnowsza w serii OSDS naczepa semi-niskopodwoziowa jest bardzo wielofunkcyjna. Jest doskonała nie tylko do transportu ładowarek kołowych i wywrotek, ale także ładunków podzielnych, kontenerów i gąsienicowych maszyn budowlanych. W razie potrzeby zagłębienia można łatwo zamknąć, tworząc całkowicie płaską podłogę ładunkową. W tym celu dostępne są zdejmowane ocynkowane wsporniki ze zintegrowanymi poszerzeniami i wykończeniem drewnem części górnej. Opcjonalnie te muldy mogą być również całkowicie wypełnione elementami z twardego drewna. Naczepa może być nawet wyposażona w 3 pary otworów na zamki kontenerowe, dzięki czemu można również transportować kontenery 20', 30' i 40 '.

OSDS-48-03V(EBW) with 20 feet container
OSDS-48-03V(EBW) with 20 feet container

Zabezpieczenie ładunku

Aby zabezpieczyć ładunek, nowy OSDS-48-03V(EBW) jest wyposażony w różne uszaki mocujące z certyfikatem TÜV. Nooteboom ustanowił nowy standard dzięki tym opatentowanym uszakom mocującym. Są zgodne z międzynarodowymi normami, co pozwala na optymalne zabezpieczenie ładunku pod każdym kątem. Na przykład łabędzia szyja jest wyposażona w uszaki mocujące TÜV o mocy 5000 daN, a podłoga ładunkowa ma nie mniej niż 22 sztuki zaczepów mocujących TÜV o mocy 8000 daN, rozłożonych na całym pokładzie.

Highlights OSDS-48-03-V(EBW)-PL
Highlights OSDS-48-03-V(EBW)-PL

For more information, check also our online brochure:

https://nooteboom.maglr.com/osds-48-03v-ebw-semi-low-loader-with-wheel-wells/cover-osds-48-03v-ebw-semi-low-loader-with-wheel-wells

 

Note to editors (not for publication): Digital photographs are included in high resolution and are free for publication.


 

 

 

 

 

 

Aktualizacje w Twojej skrzynce pocztowej

Klikając "Subskrybuj", potwierdzam, że zapoznałem się z Polityka prywatności i wyrażam na nią zgodę.

Więcej o Nooteboom Trailers

Nooteboom Trailers B.V. to wiodąca firma międzynarodowa oferująca swoim klientom innowacyjne i kompleksowe rozwiązania dla transportu nienormatywnego. Nooteboom projektuje i konstruuje naczepy najwyższej jakości o ładowności 20 do 200 ton. Oferta produktowa obejmuje naczepy, naczepy niskopodwoziowe, przyczepy oraz naczepy semi-niskopodwoziowe. Każda naczepa Nooteboom ma doskonały stosunek jakości do ceny dzięki niskiemu kosztowi całkowitemu.

Kontakt

Nieuweweg 190 6603BV Wijchen (NL)

+31 24 6488864

press@nooteboom.com

www.nooteboom.com